Konum ve Çevre

KAŞ

KAŞ

Kaş gündüzleri, şipşirin merkeziyle ziyaretçilere ara sokaklarda gezinerek alışveriş terapisi imkanı sunan küçük bir turizm kasabasıdır.  Rengarenk seramikler, hediyelik eşyalar ve takılar, tipik olarak görmeyi bekleyebileceğiniz özelliklerdir.

Hafif bir aperatif için çok sayıda liman kafesi ve restoranı da vardır. Geceleri Kaş, rahat bir ortamda dinlenip iyi müzik dinlemek istiyorsanız harika bir yere dönüşür. Kendi halinde barlarda kendini bulan güçlü bir Bohem hissi vermektedir.

KEKOVA

Kekova yaklaşık 20 dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşabileceğiniz küçük bir balıkçı kasabasıdır ve baş döndürücü bir güzelliğe sahiptir.  Doğal güzelliği ve tarihi eserleri nedeniyle 1990 yılından beri bir Özel Koruma Bölgesi olan bu kasaba, daracık sokaklarda gezinmek, kaleye tırmanmak veya günlerini Batık Şehri görüp ılık ve berrak sularda yüzebilecekleri bir teknede dinlenerek geçirmek isteyen ziyaretçilerin uğrak yeridir. Kekova’nın anakara kısmında iyi korunmuş çok sayıda lahit örneği bulunmaktadır. Batık Şehir denizin diğer yakasındadır ve buraya ancak tekne ya da kanoyla ulaşılabilmektedir. Batık Şehir civarında yüzmek yasaktır. Adını M.S. 2. Yüzyılda geçirdiği korkunç depremden almaktadır. Geriye kalmış olan tek şey, denize inen merdivenler ve eskiden evlerin bulunduğu yerlerdeki kemerlerdir.
KEKOVA

MEIS ADASI

MEIS ADASI

Meis Adası bu bölgedeki diğer bir yerel cazibe merkezi olup Kaş’tan gelen ziyaretçilerin uğrak yeridir. Meis veya Yunanlıların verdiği isimle Kastellorizo, Kaş’tan görünen ve günlük feribotla 20 dakikalık bir deniz yolculuğuyla ulaşılabilen küçük bir Yunan balıkçı kasabasıdır. Bu renkli adanın labirent gibi sokaklarında dolaşabilmeniz için birkaç saat yeterli olacaktır. Kiliseyi ve Fransızlardan İngilizlere, İngilizlerden de Yunanlılara geçen bu adanın tarihini öğrenmek için müzeyi ziyaret edin. Sonra da öğleden sonra Kaş’a dönmeden önce deniz kenarında bir şeyler için veya öğle yemeği keyfini çıkarın.