Takip et :

Aktiviteler

Aktiviteler

Kaş'ta Yapılacak Aktiviteler

Akdeniz’in etkinlik bakımından en zengin bölgelerinden birisi olarak ön plana çıkan Kaş, yaz boyu gelen ziyaretçilerine oldukça heyecan verici aktiviteler sunmaktadır. Gökyüzünden Kaş coğrafyasını keşfetme, tekne turları ile eşsiz denizde yelken açma, kürek çekerek doğayı keşfetmeyi sağlayacak kano turları, her bir yanı tarihi ve doğal güzellikler ile kaplı Kaş’ı dağ bisikletleri ile keşfetme ya da kırlarda jeep safari turları ile zaman geçirme gibi aktivite seçeneklerine sahiptir.
Tekne Turu

Tekne Turu

Kaş’ı ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük çoğunluğu, tekne turlarına katılarak batık şehir olan Kekova Adası'nı ve belirli noktalarda yer alan doğal güzellikleri keşfe çıkmaktadır. Teknelerin tamamının hareket noktası Kaş Limanı'dır.
Dalış

Dalış

Berrak suyu ve zengin deniz yaşamı ile Batık Şehir, Kanyon, İnce Burun ve Güvercin Adası gibi birçok dalış noktası bulunmaktadır. Deneyimli eğitmenler tarafından verilen kurslarla yeni olanlar da rahatlıkla dalış yapabilirler.
Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü

Kaş Yamaç Paraşütü Organizasyonu Yerden 650 metre yükseklikte uçuş yapmak isteyenler için, ideal bir noktadır. Uçuş Asas Dağı eteklerinden başlayarak mavi suların üzerinden Meis Adası'nın manzarasını sunar. Uçuşlar hava durumuna göre 20 ile 30 dakika arasında değişkenlik göstermektedir.
Kanyon Geçişi

Kanyon Geçişi

Kaş Kanyon Gezileri Antalya Muğla sınırını oluşturan Saklıkent Kanyonu, suyun aşındırdığı fay çatlakları ile oluşmuştur. Türkiye üzerinde en uzun, dünya üzerinde ise 3. en uzun ve en derin kanyondur.  18 kilometre uzunluğa sahiptir. Kayalarla çevrelenmiş dar geçitlerden oluşmaktadır. Ortalama yüksekliği 200 metredir.
Deniz Kanosu

Deniz Kanosu

Kaş, doğal güzellikleriyle ünlü bir tatil beldesidir ve kano turu yapmak isteyenler için ideal bir yerdir. Zengin tarih ve kültürle dolu sahil şeridinde kano yaparak, deniz kıyısındaki mağaraları, adaları ve koyları keşfedebilirsiniz.
Jeep Safari

Jeep Safari

Doğayı ve tarihi keşfedebilmek için en seçeneklerden birisi, jeep safari yolculuğu yapmaktır. Kaş da doğal oluşumlarından dolayı jeep safari için ideal noktalardan birisi haline gelmeyi başarmıştır.
Dağ Bisikleti

Dağ Bisikleti

Toros Dağı, Antalya'nın doğal güzelliklerinden biridir ve bisiklet tutkunları için mükemmel bir destinasyondur. Dağın heybetli manzaraları ve zorlu yolları, bisiklet turu yapanlara unutulmaz bir deneyim sunar.
Binicilik

Binicilik

Tabiatın kalbinde yer alan Patara Plajı, sadece muhteşem kumlu sahiliyle değil, aynı zamanda at biniciliği için de mükemmel bir yerdir. Plaj boyunca yapılan turlarla, at sırtında güzel manzaralar eşliğinde doğayla iç içe unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.
Likya Yolu Gezileri

Likya Yolu Gezileri

Doğası ve Eşsiz Manzarasıyla Likya Yolu Dünya üzerinde en iyi 10 yürüyüş yolundan bir tanesidir. Hem doğal güzellikler karşısında mest olmanıza hem de tarihi kalıntılar arasında yürürken geçmişte yolculuğa çıkmanıza olanak sağlar. Hoyran tarafından ya da Demre tarafından yürüyüşe çıkılması tavsiye edilir. Giden yerli ve yabancı turistleri çok etkilediği bariz ortadadır.